Brother GTX czyli technologia druku bezpośredniego

Tusze Golczewo

zachodniopomorskie

Wśród najnowszych innowacji wpisanych na rynek przez markę Brother można wymienić nową drukarkę oddaną do druku bezpośredniego – Brother GTX. Jej pierwszymi markami są bardzo szybkie tempo papierze i relatywnie niskie koszty eksploatacji.

Tusze Kamień Pomorski

Producent postawił na całkiem inne rozwiązania w kierunku mechanizmu wydruku. Nowe głowice przemysłowe zostały dostosowane do umieszczania na tekstyliach. Mechanizm drukowania pokazuje się z dwóch głowic drukujących, z jakich każda ma cztery kanały i 1680 dysz. Zwiększenie szerokości głowicy doprowadziło do poprawy szybkości drukowania.
System zamykania głowic na mokro

 

tusze
tusze

Drukarka Brother GTX przedstawia się tym, że biała głowica została postawiona przed głowicą CMYK, a drukowanie może odbywać się w pewnym przebiegu. Zmienia to oczywiście tempo drukowania. Innym popularnym rozwiązaniem jest innowacyjny system bezpieczeństwa głowicy przed zasychaniem atramentu na przestrzeni głowicy. Ważnym rozwiązaniem jest także cyrkulacja białego atramentu aktywna cały czas w porządku czuwania. Układ podawania atramentu jest broniony przed usterką. Nawet po kilkudniowym przestoju w praktyce cyrkulacja atramentu przeciwdziała rozwarstwieniu atramentu w przewodach sprawiających go do głowicy.

Zobacz również pieczątki Kołobrzeg

Małe koszty eksploatacji

Cyrkulacja atramentu w zestawieniu z systemem zamykania głowic na mokro zapewnia niższe koszty eksploatacji, ponieważ procesy oczyszczania się stały w sumie zautomatyzowane. Dla konserwatora zostaje niewiele pracy. Na zredukowanie kosztów eksploatacji wpłynęło także zastosowanie innowacyjnych tuszów. Wiadomo jak każda innowacyjna metoda, wygoda i technologię tworzy swoją wartość, jaką trzeba zapłacić podczas jej zakupu.
Nowe atramenty Brother

Zobacz również Pożyczka Miloan

Wraz z inną drukarką Brother GTX pojawiły się nowe kosmetyki do Brother – atramenty wodne Innobella Textile. Ich formuła chemiczna zawiera pigmentowaną farbę dzielącą się większą gęstością. Nowe kosmetyki do drukarki tekstylnej przedstawia się niższą ceną oraz cięższą skalą kolorów natomiast są bardziej odporne na spieranie. Atramenty wodne Brother Innobella Textile otrzymały też certyfikat firmy Oeko-Tex Eco-Passport potwierdzający zgoda z CPSIA.
Mocny konkurent HP i Epson

Wśród urządzeń detalicznych z zmiany panuje nieco wysoka konkurencja, gdzie oprócz Brothera mocno promują swoje atramentowe urządzenia drukujące firmy HP i Epson, stale stosując na rynek nowe narzędzia. Brother stoi się jednak bardzo niską ceną wydruku oraz wielką wydajnością wspomnianych wcześniej bezgłowicowych atramentów z rodziny Innobella.

Tekst zamieszczono przy współpracy z Brother GTX

0 0 votes
Daj ocenę