siłownia

Siłownia Maszewo

zachodniopomorskie

Mięśnie klatki piersiowej toż często wyznaczyć naszego zajęcia w trening siłowy. Może jest samotną spośród obecnych części mięśniowych, które tak wypracowane umożliwiają nam dużo przyjemności a ładnie się prezentuje i szybko kończy się w oczy.

Siłownia Świnoujście

 

Ale niestety prędko czy później każdy trafi na opór – na obecny składnik, gdy klata przestaje rosnąć. Dołącza do stagnacji. Jako jej usunąć, jak przełamać tą frustrację i sprawić, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w ostatnim artykule.

somatodrol
somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej jak a jakieś drugie nie lubią nudy, czy takich samych treningów, wytwarzanych przez dłuższy czasu. A zatem treść to interesować mięśnie na wszystkim treningu. Staraj się, by wszystek Twój trening wyglądał nieco inaczej. Co wtedy znaczy? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak samo. Większość z trenujących pisze ten brak, że prawie zawsze zaczynają trening na tą grę mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Świnoujście

Odpuść na nieokreślony czas to szkolenie, zapomnij o nim na chwila tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono bardziej pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu staną się one bardziej wypukłe, pełniejsze – a jednak o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jak jedyne prowadzisz na górną partię, to drugie niech będzie na dolną, następne na środkową. Poza tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Świnoujście

Wtedy i jest zwykły błąd, który powtarzają szczególnie początkujący – wykonują ćwiczenia na za wielkim ciężarze zaniedbując technikę. Nie cierpi nic gorszego! Po pierwsze przez to mięśnie nie otwierają się tak, jak powinny, i po drugie istnieje duże ryzyko kontuzji. Zmieniaj także ilość powtórzeń – często pojawiającym się błędem jest przeprowadzanie jeszcze tej samej ilości powtórzeń, np., 8. Jeżeli tak piszesz to system oraz mięśnie się uczą a nawet jak na startu są efekty, obecne w obrębie dojdzie do stagnacji. Tak, więc rób czasami po 5-6 powtórzeń, kolejnym razem po 10-12.

Siłownia Świnoujście

Należy także mieć o odpowiedniej suplementacji, bo w pewnym etapie suplementy które przynieśmy z posiłków stoją się niewystarczające. Dlatego trzeba pomyśleć o suplementacji – na początek jako baza to białko, bcaa, izotonik, oraz na wartość królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jeśli więc dotarłem na granicę i mięśnie skończyły się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny pomóc Ci dać zadowalające efekty. Podobne zalecenia można oczywiście wykorzystać na wszelką kolejną grupę mięśni. Jeśli nadal nie będziesz korzystał pozytywnych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo weź z treningu z takim specjalistą. Nieraz spojrzenie na wykonywane ćwiczenia krytycznym spojrzeniem przynoszą wyjątkowo korzystne wyniki. Samemu można kontrolować ilość powtórzeń, wybór odpowiedniego ciężaru, i teraz jakość wykonywanych ćwiczeń samemu ocenić jest całkiem ciężko.

Można poprosić znajomego czy koleżankę aby sprawdzili czyli ich zdaniem ćwiczenia realizowane są prawidłowo, ale same dobrą pracą, która sprawia efekty jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane uczenia i zweryfikować błędy techniczne. Metoda nagrywania się podczas wykonywania ćwiczeń te może znacząco podnieść jakość, oraz jak wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Świnoujście

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments