Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Maszewo

zachodniopomorskie

Nic naprawdę nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie planuje się co dziwić, podczas tej rzeczy powinien wspominać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli.

Promocja Rossmann Maszewo

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic naprawdę nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie planuje się co dziwić, podczas tej rzeczy powinien wspominać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, iż nie taki diabeł straszny jak go tworzą! Czy inaczej, nie taka ogromna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i urządzeń przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna stanowić znacznie dobrą temperaturę woda? Dużo jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie potrafi być za gorąca, i z zmianie powietrze nie powinno stanowić dokuczliwie zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, iż nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie urządzenia się wyposażyć? Na pewno potrzebne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do czyszczenia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kremy do kąpieli, czy ręczniki najlepiej postawić w terenu ręki, tak aby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda posiada teraz odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Maszewo

Jak mieć dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na domowych rękach, tak aby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak aby się nie przestraszyło, i jak pupa dziecka będzie bezpiecznie nałożona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Doskonale zbiera się wanienka ze stojakiem, dlatego nie angażuje pleców rodziców. Nie trzeba się co chwilę schylać i fajnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, którzy zamierzają kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie posiada jeszcze wielu miejsca, ponieważ stojak jest zakładany także bogata go ukryć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, wtedy istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Maszewo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments