Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Darłowo

zachodniopomorskie

Często słyszymy, że tłuszcze są szkodliwe i potrzeba ich unikać, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają gości w błąd, bo w obawie przed złym naciskiem na zdrowie – są tacy, którzy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które niszczą i tak całkiem wyeliminować je z diety, przecież są te takie, które są wręcz niezbędne, aby organizm mógł właściwie funkcjonować. Do ostatnich dobrych tłuszczów określają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Stargard

Co więc są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o małych łańcuchach węglowych. Stanowią wyjątkowo wiele zdrowotnych właściwości, a pierwszym ich pochodzeniem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o dużo łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez system, bowiem nie są do ostatniego niezbędne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, prosto z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania wykazują, że tłuszcze te potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, więc tak łatwo sięgają po nie sportowcy a ludzie, którzy pragną zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w punkcie.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co więc istnieje natomiast które jest stron?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale ma o wiele dobrze kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który już obraca się w działalność i kwasu C8 (kaprylowego), jaki zamierza wpływanie na kształt trawienny i dostarcza energię.

Dlatego olej ten istnieje nadzwyczaj łatwy wśród sportowców, bowiem nie tylko pobudza do dzieła, ale również pomaga redukować tkankę tłuszczową. Toż nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki naszym wadom działa znakomicie na jelita, oczyszczając je z innych toksyn i bakterii, a nawet grzybów i pasożytów. Istnieje i ciepły w leczeniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi też odporność organizmu, dlatego dawkowany w odpowiednich proporcjach, będzie znacznym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, a każdego spośród nas.

Olej kokosowy – co więc stanowi? Jego wady i wadzie

Olej kokosowy stanowi nadzwyczaj popularny w aktualnych latach, a na punkt jego wad powstało wiele publikacji. Chętnie używany jest nie chociaż w kuchni, ale oraz do pielęgnacji ciała i włosów. Wśród lekarzy odpowiedzenia na jego element są podzielone. Jaki niewątpliwie stanowi obecny świetny olej? Jest liczny w tłuszcze MCT, które jak już wysoce zostało wspomniane, są sporo dobrych właściwości dla swego organizmu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, a pytania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały niski wpływ na bliski układ.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej wybrać olej nierafinowany lub typu Virgin, bowiem nie wydaje on to swoich wartości ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest istotny, a cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy zdobyć w niektórych sklepach za znacznie prostą cenę, to olej, jaki został przetworzony i nie dostało w nim nic spośród jego ważnych właściwości. Gdy zależysz poczytać dobrze na temat oleju kokosowego, popatrz na ścianę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments