Haluksy

Haluksy Maszewo

zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Zajmują nie tylko kobiet, ale także mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Kojarzy się spośród obecnym stały ból, a nawet problemy z poruszaniem się i poszukiwaniem. Jest wiele domowych środków na radzenie sobie spośród obecnym dyskomfortem. Albo są one jednak pewne? Jakie inne drogi można spotkać?

Haluksy Nowe Warpno

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w okolicach palucha, która z czasem może robić rozrastanie się stopy, które niesie za sobą kolejne trudności. Najczęstszą przyczyną jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z którymi że nie da się walczyć. Do kolejnych powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w układzie trójkąta), albo i płeć (to schorzenie częściej występuje u osobników płci pięknej). Czasami wymienia się również typ stopy – egipska, która jest niezwykle narażona na deformacje.
Które są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak dużo kobiet i radzi sobie „swymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i pełną podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale leczą w rozgrywce z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające też jak ortezy. Chronią one skorygowane miejsce na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba ale mieć, żeby były stosowane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie zadań, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu silnego bólu poleca się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, jest toż pewny rozwiązanie na całkowite pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywie są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie jest to konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. szukanie na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby przeżywają bezpośrednie zalety, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – lekarza i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze też myśleć o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które potrafią zapobiegać powstawaniu tego faktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Nowe Warpno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments